Залуу Триатлончид аваргаа хамгааллаа


2019-07-29 15:12:02

Триатлоны Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 7-р сарын 26-27-нд Архангай аймгийн Өгийнуурт болж, түүхэндээ хамгийн олон буюу 307 тамирчин оролцлоо. Тэмцээний үеэр 2018 онд анх удаа улсын аварга болж байсан залуу тамирчин Ганбаатарын Амарсанаа, Бат-Оршихын Энхжин нар дахин түрүүлж, Монгол Улсын спортын мастерийн болзол хангасан юм. 16 настай Б.Энхжин Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс хоёр алтан медаль (элит эмэгтэй болон багийн буухиа) хүртсэнээр Монгол Улсын спортын мастер цолд хүрсэн бол ноднин триатлон, акуатлоноор хос алтан медаль зүүсэн 17 настай Г.Амарсанаа энэ удаа хоёр алт (элит болон U19 ангилалд), нэг хүрэл (багийн буухиа) медаль зүүв.

УАШТ-2019-ий дүн

Эрэгтэй элит ангилал (21 тамирчин):

1. Г.Амарсанаа (Виста) 1 цаг 5 минут 35 секунд

2. Ч.Гансүх (Хангарьд) 1.08:45

3. Г.Галбадрах (Хангарьд) 1.13:22

4. П.Ханмөнх (Ironman) 1.13:31

5. А.Хэнтий (Ironman) 1.13:40

6. Т.Алекс (Виста) 1.14:54

7. С.Бат-Отгон (Вагнер Ази) 1.15:04

8. Ц.Цэрэнбат (Булган) 1.16:02

9. С.Билгүүтэй (Виста) 1.17:40

10. Б.Буянтогтох (Хангарьд) 1.21:03

Эмэгтэй элит (6 тамирчин):

1.Б.Энхжин (Хангарьд) 1 цаг 21 минут 59 секунд

2.О.Эрдэнэзул (Хангарьд) 1.25:23

3.Б.Ариунзаяа (Эрдэнэт) 1.34:55

4.Б.Мөнхзаяа (Жардин) 1.37:37

5.Э.Амина () 1.49:45

Багийн буухиа (9 баг):

1.Хангарьд-1 (Г.Галбадрах, Б.Энхжин, Ч.Гансүх) 1.18:15

2.Хангарьд-2 (Г.Мөнхжин, О.Эрдэнэзул, О.Анх-Учрал) 1.22:05

3.Виста-1 (Г.Амарсанаа, Б.Марал, С.Билгүүтэй) 1.26:33

U19 хөвгүүд (20 тамирчин)

1.Г.Амарсанаа (Виста) 1 цаг 5 минут 35 секунд

2. Г.Галбадрах (Хангарьд) 1.13:22

3.П.Ханмөнх (Ironman) 1.13:31

U19 охид (2 тамирчин)

1.Б.Мөнхзаяа (Жардин) 1.37:37

2.Б.Биндэрьяа (Ironman) 2.03:56

U15 хөвгүүд (27 тамирчин)

1.С.Содмандах (Төв бассейн) 24:40

2.Т.Алекс (Виста) 24:51

3.Г.Галбадрах (Хангарьд) 25:01

U15 охид (6 тамирчин)

1.О.Эрдэнэзул (Хангарьд) 28:43

2.Г.Номуунаа (Виста) 31:03

3.Б.Марал (Виста) 32:21

Age group 20-29 нас, эрэгтэй (26 тамирчин)

1.А.Сумьяабат (Улаанбаатар) 1.34:55

2.Ч.Янзганбүүвэй (2-р эмнэлэг) 1.39:19

Age group 20-29 нас, эмэгтэй (4 тамирчин)

1.Э.Оюун-Эрдэнэ (Баянзүрх) 1.49:37

2.Э.Амина (Жардин) 1.49:45

3.Л.Анударь (Улаанбаатар) 2.16:19

Age group 30-39 нас, эрэгтэй (32 тамирчин)

1.С.Бат-Отгон (Вагнер Ази) 1.15:04

2.Ц.Цэрэнбат (Булган) 1.16:06

3.Л.Батбаяр (Булган) 1.25:28

4.Э.Батмөнгөн (Дотоод хэргийн их сургууль) 1.27:03

Age group 30-39 нас, эмэгтэй (4 тамирчин)

1.Б.Ариунзаяа (Эрдэнэт) 1.34:55

2.Г.Шинэцэцэг (Энканто) 2.05:00

Age group 40-49 нас, эрэгтэй (14 тамирчин)

1.Б.Түвшинбаяр (Виста) 1.30:50

2.Оливер Тирлуол (Top Gun Team) 1.33:59

3.Ч.Ганхуяг (Team Ard) 1.40:41

Age group 50-59 нас, эрэгтэй (7 тамирчин)

1.П.Гантулга (Хангарьд) 1.30:49

Try-Tri эрэгтэй (89 тамирчин)

1.М.Жамьянпүрэв (Cannondale Mongolia) 21:31

2.Э.Ижилмөрөн (Road Mongolia) 22:04

3.Д.Есүхэй (Ironman) 22:12

Try-Tri эмэгтэй (12 тамирчин)

1.А.Оюун-Эрдэнэ (Road Mongolia) 23:06

2.У.Энх-Ану (Cube Mongolia)

3.Б.Мөнгөнтуяа (ЦЕГ МБА) 25:47

                                                                                                                                                           М.Бүүвэй

 

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Buzznews.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Buzznews.mn сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Сэтгэгдэл бичих:




Дээрхи үсгүүдийг бичнэ үү